Březen 2010


Alenka v říši divů

12. března 2010 v 18:17 | AnneTodd |  Oblíbené filmy
Dneska jsem byla na Alence. No prostě užasný, ne že bych byla blázen do knihy Lewise Carrolla, ale spíš do Johnnyho a tvorby Tima Burtona :). Johnny je tam tak sladkej XD, ptá se tam: ,,Zbláznil jsem se?" a tam byl nejroztomilejší z celýho filmu. Jinak typický burtoňák: Hudba: Danny Elfman, Hrají: Johnny Depp jako bláznivý ale ,,krásný" kloboučník, Timova žena Helena Bonham Carter jako srdcová královna s obří hlavou, Crispin Glover známý např. z Charliho andílků zahrál srdcového kluka, Anne Hathaway sněhobíle bílá královna XD a svůj nezaměnitelný hlas propůjčil kouřícímu houseňákovi Alan Rickman bohužel v kině je to s dabingem a tak si okouzlující hlas nemůžeme užít protože je nahrazen Jiřím Bartoškou. Jinak dabing celkem ucházejcí, Saša Rašilov namluvil jako vždy Johnnyho a Helenu namluvila stejná dabérka co v Harrym Potterovi, Belatrix.
Moji oblíbení hereci a režisér jako vždy nezklamali :).Nejvyšší pes světa

1. března 2010 v 14:48 | AnneTodd |  Pejsci
Nejvyšší pes světa měří 109 centimetrů a váží 111 kilogramů
Nejvyšší pes světa, modrá dánská doga, žije v arizonském Tucsonu. Od čumáku ke kořeni ocasu má 2,2 metru a když se postaví na zadní, je spolehlivě vyšší než naprostá většina lidí. V kohoutku měří Gigantický George (George the Giant), jak pejskovi jeho majitel David Nasser říká, 109 centimetrů.
Obří pes váží 111 kilogramů a každý měsíc spořádá krmivo o hmotnosti 50 kilogramů. Kdyby na někoho skočil, dotyčný jen velmi těžko udrží stabilitu. Titul nejvyššího psa na světě převzal od další modré dánské dogy, čtyřletého Titana měřícího "pouhých" 107 centimetrů.
Kancelář Guinnessových světových rekordů věří, že na světě jsou možná ještě větší psi a vyzývá proto celý svět, aby své domácí mazlíčky poměřili a případně poslali do londýnského úřadu míry a váhy ověřené veterinářem k posouzení.
"Tento rekord vzbudil velký zájem o další zvířecí rekordy, takže žádáme celý svět, aby zkontroloval své chlupaté miláčky, protože možná někdo z nás doma chová světového rekordmana," vyzval šéfredaktor publikace Craig Glenday.
A jaké rekordní faktory jsou pro autory Guinnessovy knihy zajímavé? Momentálně hledají psa s nejdelšíma ušima, nejmenšího psa na délku, nejstaršího psa, nejmenší kočku a nejstarší kočku.