Srpen 2010

Design na přání

31. srpna 2010 v 20:08 | AnneTodd

☼ Pokud chceš dess klikni SEM ☼

(=Dobrman - Photoshoot (1)

27. srpna 2010 v 10:12 | AnneTodd |  Obrázky-PC


Výběr krmiva - Chutné tipy

25. srpna 2010 v 18:00 Pejsci - štěně
Na trhu je takový výběr stravy, že je to až nepřehledné. Zde nabízíme rychlého průvodce, který vám pomůže vybrat tu nejlepší pro vašeho psa.

KDE NAKUPOVAT
Specializované obchody s potřebami pro domácí zvířata a veterináři mohou poskytnout odborné, nezávislé rady ohledně krmiva, a to podle věku vašeho psa, velikosti plemene a veškerých zjevných projevů citlivosti.

HLEDEJTE KVALITU
Projděte si seznam přísad a zjistěte, co krmivo skutečně obsahuje.
+ Živočišný protein, například kuře nebo maso, jako první přísadu.
+ Vyvážené složení, s přísadami z celozrnných obilovin a vlákniny ve formě řepné dřeně.
- Vyhněte se umělým barvivům, příchutím a konzervantům.

HLEDEJTE NEJLEPŠÍ HODNOTU
Součástí balení vysoce kvalitních druhů suchého krmiva jsou pokyny ke krmení podle velikosti psa. Z těchto údajů můžete zjistit počet jídel na jeden kilogram a počet jídel v každém balení.

Nezapomeňte porovnávat cenu za jedno jdlo. Balení granulí o hmotnosti 15 kg se možná zdá drahé, ale vašemu psovi může poskytnout stravu až na dva měsíce.

ZŮSTAŇTE U JEDNOHO TYPU KRMIVA
Kompletní a vyvážené krmivo je přesně to, co váš pes potřebuje, kromě vody již není třeba nic navíc. Pokud je psovi nevolno, není pravděpodobné, že příčinou je krmivo, spíše to bude něco, co sebral a snědl během procházky. Proto nepodléhejte pokušení měnit typ krmiva nebo doplňovat stravu jinak než na radu veterináře. Jako odměny nebo hračky nakupte speciální pamlsky pro psy v prodejně s potřebami pro domácí zvířata.

Krmivo v konzervách může obsahovat až 80% vody a po otevření je nutné ho rychle spotřebovat. Vysoce kvalitní suchá granulovaná strava obsahuje 10% vody, je velmi dobře stravitelná, praktická a zůstane čerstvá ještě týdny po otevření balení.
Zdroj:

Příchod domů - Příprava na štěně

25. srpna 2010 v 17:59 Pejsci - štěně
PŘIZPŮSOBENÍ DOMOVA PRO POBYT ŠTĚNĚTE
Než poprvé přivedete své nové štěně domů, je důležité zajistit, aby byl váš domov správně připraven a pomohl mu zvyknout si na nový život v prostředí bezpečí a jistoty.

Zde je několik důležitých rad, jak zabránit zranění štěněte
•Uložte všechny čistící prostředky a chemikálie mimo dosah štěněte.
•Zamezte přístup k rostlinám, které jsou pro psy nebezpečné: poinsetiím, azalkám, rododendrům, rákosu, japonskému tisu, oleandru a břečťanu, abychom uvedli alespoň některé z nich.
•Rozbité předměty uložte bezpečně z dosahu.
•Skryjte nebo zakryjte elektrické kabely, aby je štěně nemohlo okusovat.
•Nenechávejte dětské hračky na podlaze, protože některé součásti mohou být tak malé, že je štěně nebo pes mohou spolknout.
•Pokud máte bazén nebo výhřivku použijte kryt anebo ochranný plot.

Vaše štěně bude přirozeně zvědavé. Dbejte na to, aby byly jeho průzkumy zábavné a bezpečné: zajistěte, aby vše, co by mu mohlo ublížit anebo co by nemělo kousat, bylo mimo jeho dosah.

CESTA DOMŮ
Až si pojedete pro štěně, vezměte s sebou ručník. Otřete ručník o matku štěněte a sourozence z vrhu, abyste mohli přivézt jejich pach na ručníku domů a pomohli štěněti seznámit se s novým prostředím. První cesta štěněte domů, kterou s vámi absolvuje, pro něj bude pravděpodobně stresující. Opouští totiž svou matku a sourozence a pravděpodobně ještě nikdy nejelo v autě. Vezměte s sebou nějaké papírové ručníky a plastový sáček, pro případ, že by pejsek trpěl kinetózou.
Zvažte zakoupení přepravky, vhodné pro velikost daného plemene, protože ta štěněti zajistí bezpečné a stálé stejné prostředí pro cestování - nyní i v budoucnosti. Než vyrazíte, věnujte se štěněti nějakou dobu v autě, aby si mohlo zvyknout na toto nové a cizí prostředí. Je-li klidné, chvalte ho a odměňte.

Druhý výlet štěněte autem je často cesta na očkování k veterináři, takže je důležité, aby svou první cestu vnímalo jako pozitivní zkušenost.

USPOŘÁDÁNÍ MÍSTA KE SPÁNKU A KE KRMENÍ
Dobře zvažte, které místo zvolíte pro spánek štěněte. Pokud mu dovolíte, aby si své místo vybralo samo a nebudete s jeho volbou souhlasit, bude obtížné dosáhnout toho, aby štěně v budoucnu změnlo názor. Je důležité, aby štěně mohlo sledovat rodinný život a neleželo v průvanu, proto mu zajistěte určenou plochu s vhodným psím pelíškem, kde bude moci spát. Musíte také vybrat místo, kde bude moci jíst. Musí zde být dostatečný prostor pro misku na jídlo a vodu. Vždy zajistěte, aby mělo štěně k dispozici čerstvou vodu.

Vytvořte svému štěněti určená místa pro spánek a jídlo, abyste mu pomohli aklimatizovat se v novém domově. Vždy zajistěte, aby mělo k dispozici čerstvou vodu.

Štěně potřebuje vaši lásku a náklonnost a několik dalších domácích potřeb, které mu pomohou vyrůst v dospělého a nádherné psa.

POTŘEBNÝ MATERIÁL
Až s sebou domů přivezete štěně, mějte po ruce tyto náležitosti
•Kompletní a vyvážené prvotřídní krmivo pro štěňata.
•Odměny za výcvik.
•Stabilní misky z nerezové oceli na potravu a vodu.
•Identifikační značky s kontaktními údaji na vás a na vašeho veterináře.
•,,Rozbitý,, obojek a 2m kožené nebo nylonové vodítko.
•Kartáče, hřebeny a psí šampón.
•Čistící potřeby, například odstraňovač skvrn, papírové utěrky, kartáče na podlahu a deodorační sprej.
•Domácí a cestovní přepravku schválenou pro použití v letadlech ( dostatečně velkou, aby se v ní štěně mohlo přepravovat, i když vyroste ).

VÝBĚR JMÉNA PRO ŠTĚNĚ
Zde je několik rad, které je vhodné vzít v úvahu při pojmenování nového štěněte
•Jména by měla být krátká. Vhodná jsou dvouslabičná jména, protože jsou krátká, ale pes si je nesmí splést s jednoslabičnými příkazy, jako je ,,Ne,,.
•Buďte důslední. Všichni členové rodiny by měli používat stejné jméno - nepoužívejte matoucí přezdívky nebo variace.
•Odměňujte nové štěně za rozpoznání jména spoustou pochval a her.

 Výběrem krátkého, dvouslabičného jména pro štěně zabráníte tomu, aby si štěně pletlo své jméno s jednoslabičnými příkazy.
Zdroj:

Vaše štěňátko - Raný vývoj

25. srpna 2010 v 17:58 Pejsci - štěně
Když se poprvé setkáte se svým štěnětem, bude mu pravděpodobně 8 týdnů. S pomocí matky a chovatele už podniklo několik důležitých kroků vedoucích k vyrovnanému a socializovanému psímu jedinci.
Během této doby už štěně prošlo čtyřmi klíčovými fázemi od naprosté závislosti na matce po získání základného zakotvení v období psí socializace.

NOVOROZENECKÉ OBDOBÍ ( narození - stáří 2 týdny )
V prvních dnech života bylo štěně zcela závislé na své matce, která ho krmila a udržovala v teple. Chovatel ho však opatrně bral do rukou a uvedl ho do kontaktu s lidmi, aby mu pomohl v budoucím seznamování.

PŘECHODNÉ OBDOBÍ ( stáří 2 - 3 týdny )
Rychle se vyvíjejí smyslové funkce a motorické dovednosti, protože fyzické změny umožňují štěněti poprvé vidět, cítit, slyšet a ochutnávat a dotýkat se jeho nového světa.
Nejdříve se plazí a potácí, nicméně na konci tohoto období se naučí chodit. Chovatel poskytne a zabezpečí vrhu prostor k obývání, který štěněti umožní vzdálit se od místa spánku a vymočit se a vyprázdnit. Tak je zajištěn přirozený úvod k získání návyku a vykonávání toalety.

Koncem této fáze se vyvíjejí první mléčné zuby a vaše štěně začne hltat tekutiny, žvýkat měkké krmivo a dokoce i vrtět ocasem - čímž okamžitě několikanásobně zvýší svou roztomilost!

OBDOBÍ UVĚDOMOVÁNÍ ( 3 - 4 týdny )
Začne se učit, jak jíst, aniž by sálo, a je možné, že jeho matka ho začne odrazovat od kojení. V tomto citlivém období chovatel pravděpodobně začal štěněti nabízet krmivo pro štěňata, aby ho seznámil s pevnou stravou.

V této fázy je zásadně důležité stálé a známé prostředí, které může štěně prozkoumávat díky rychle se vyvíjejícím senzorickým funkcím.

PRVNÍ SOCIALIZACE ( 4 - 8 týdnů )
Čím rozmanitější jsou pozitivní zážitky, které štěně získá do 8 týdnů věku, tím více mu pomohou vyrovnat se s každodenními zážitky, s nimiž se setká v novém domově a v dospělosti. Chovatel si je této skutečnosti vědom a bude štěně často brát do rukou, aby mu pomohl zvyknout si na kontakt s lidmi.
Aby se štěně připravil na život bez matky, je od ní nyní odstaveno a přešlo od kojení k pevné stravě. Nyní bude samostatně jíst a pít.

V tomto období štěňátko poprvé zaštěká a kousne - a také na vlastní kůži zjistí, jaké to je!
Kontakt s lidmi je nezbytně nutný pro efektivní péči o zuby, úpravu srsti a obecnou péči o zdraví. Je proto nesmírně důležité, aby si na něj štěně zvykalo od raného věku.
Zdroj:

Vaše štěňátko - Nejvhodnější plemeno pro vás a vaši rodinu

25. srpna 2010 v 17:57 Pejsci - štěně
Rozhodnutí přivést do rodiny štěňátko patří k těm velkým: je to závazek až na patnáct nebo více let, který byste neměli přijímat lehkovážně.

Dívejte se do budoucnosti - vaše roztomilé nové štěňátko bude brzo úplně dospělým psem, který bude vyžadovat celé roky přízně, výživy a vycviku.
Jste připraveni? Pokud tomu tak je, je to skvělé - na oplátku dostanete do života jednoho ze skvělých společníků.

Jakmile učiníte kladné rozhodnutí, je nutné zvolit nejvhodnější plemeno a vzít přitom v úvahu řadu faktorů: například váš životní styl, domov, jeho okolí, pracovní rytmus, stávající rodinné příslušníky, jiná domácí zvířata, finanční možnosti apod. Vyhledejte si informace v knihách a na internetu a zjistěte si, jaká různá plemena existují a jaké mají specifické potřeby. Promluvte si s veterinářem, rodinou a sousedy, kteří chovají psy, o nichž uvažujete.

VÝBĚR CHOVATELE
Chovatel velmi významně ovlivňuje pohodu vašeho budoucího štěněte, tak se připravte na položení několika otázek, které vám pomohou přijmout informované rozhodnutí. Je-li to možné, požádejte o reference od jiných majitelů.

HODNOCENÍ CHOVATELE A JEHO ŠTĚŇAT
Chovná fena a pes
Měli byste mít možnost vidět chovnou fenu ( a případně i chovného psa ).
•Kromě fyzického vzhledu je dobré zeptat se a zhodnotit jejich temperament.
•Zeptejte se na jejoch věk, u kolika vrhů byl chovný pes otcem a kolik vrhů porodila chovná fena.
•Jsou oba rodiče zdraví? Má chovatel nějaké výsledky podstatných zdravotních testů chovného psa a feny? To je velmi důležité, především v případě, kdy s plemenem souvisejí zdravotní rizika, například dysplazie kyčelních kloubů.

Vrh
•Prověřte si, zda se v tomto vrhu nebo v nějakém předchozím vrhu nevyskytly nějaké zdravotní problémy. Zeptejte se, zda byl vrh testován na jakékoli známé dědičné problémy.
•Zeptejte se, jakou štěňata k danému dni podstoupila socializaci.
•Zeptejte se na jejich stravovací rytmus, co jedí a co chovatel doporučuje ke krmení po odstavení.
•Získejte informace o odčervení a očkovacím kalendáři.
•Zajistěte, aby byl v pořádku průkaz původu a další dokumentace.

VÝBĚR ŠTĚŇÁTKA
Tváří v tvář chumlu štěňátek, která se perou o vaši pozornost, není jednoduché zvolit, které z nich se na mnoho let stane vašim společníkem. Racionální úsudek je však nutný.

 Výběr štěněte je velké emocionální rozhodnutí, ale při volbě z vrhu se rozhodujte hlavou i srdcem.

Pes nebo fena?
Možnosti výběru se zúží, pokud toto rozhodnutí učiníte ještě předtím, než se podíváte na štěňata.

Temperament a povaha
Na tyto vlastnosti byste si měli udělat názor předem, abyste zajistili, že zvolené plemeno bude odpovídat vaší osobnosti a vašemu životnímu stylu.

Různá štěňata mohou mít různé vlastnosti ( živá, zdrženlivá, hravá ), ale nezapomeňte, že na budoucí chování štěněte bude mít zásadní vliv způsob výcviku.

Fyzická propoce
Ujistěte se, že je vaše potenciální štěně zdravé a aktivní. Pokud máte v úmyslu v budoucnosti účastnit se se štěnětem výstav anebo založit chov, zkontrolujte si, zda splňuje všechny standardy plemene: například barvu srsti, barvu očí, zuby apod.
Zdroj:


Přepínací vodítko Red Dingo s nášivkou VELKÉ

25. srpna 2010 v 17:26 | AnneTodd |  Red Dingo
Popis
Nylonové přepínací vodítko s výšivkou je vybaveno dvěma karabinami, pomocí kterých lze nastavovat délku vodítka.

Velikost L je doporučena pro středně velká až velká plemena psů ( např. retrívr, boxer, německý ovčák, rotvajler, dobrman, rhodéský ridgeback )

Rozměry
 Maximální délka včetně karabiny je 1,8 m, šíře je 2,5 cm. Délku je možné regulovat pomocí karabin v rozpětí 1,0 - 1,8 m.

Barvy:

 Zdroj

www.tagisky.cz

Přepínací vodítko Red Dingo s nášivkou STŘEDNÍ

25. srpna 2010 v 17:25 | AnneTodd |  Red Dingo
Popis
 Nylonové přepínací vodítko s výšivkou je vybaveno dvěma karabinami, pomocí kterých lze nastavovat délku vodítka.
Velikost M je doporučena pro střední až středně velká plemena psů ( např. jack russel teriér, skotský teriér, bígl, maďarský ohař )

Rozměry
 Maximální délka včetně karabiny je 1,8 m, šíře je 1,8 cm. Délku je možné regulovat pomocí karabin v rozpětí 1,0 - 1,8 m.

Barvy:

 ZDROJ

www.tagisky.cz

Přepínací vodítko Red Dingo s nášivkou MALÉ

25. srpna 2010 v 17:21 | AnneTodd |  Red Dingo
Popis
 Nylonové přepínací vodítko s výšivkou je vybaveno dvěma karabinami, pomocí kterých lze
nastavovat délku vodítka.

Velikost S je doporučena pro malá a trpasličí plemena psů ( např. čivava, toy pudl, jorkšírský teriér, pražský krysařík )

Rozměry
 Maximální délka včetně karabiny je 1,8 m, šíře je 1,2 cm. Délku je možné regulovat pomocí karabin v rozpětí 1,0 - 1,8 m.

Barvy:

 Zdroj
www.tagisky.cz

Prodluž. vodítko Rogz for Dogz - vel. S

25. srpna 2010 v 17:15 | AnneTodd |  Rogz for dogz
Popis:
Nylonové prodlužovací vodítko s nášivkou. K dispozici jsou i obojky a postroje stejných vzorů a barev.

Vodítko má dvě pevné kovové karabiny. V průběhu vodítka jsou našity ještě tři pevné ocelové kroužky sloužící ke zkracování a prodlužování vodítka. S vodítkem lze vytvořit různé délkové varianty propojení. Na vodítko je možné připnout dva psy nebo jednoho na krátko, polodlouze a dlouze. Vodítko např. umožňuje snadné připnutí psa na straně jedné a vytvoření oka k přehození přes rameno na straně druhé.

Velikost S je doporučena pro malá a trpasličí plemena psů - např. čivava, toy pudl, jorkšírský teriér do cca 2kg, maltézský pinč, krysařík apod.

Rozměry:
Délka nezkráceného vodítka včetně karabiny je 1,8 m. Délka při krátkém přepnutí je 1,1 m, při polodlouhém 1,3 m. Šíře popruhu je 1,1 cm.

 Zdroj
www.tagisky.cz

Prodluž. vodítko Rogz for Dogz - vel. M

25. srpna 2010 v 17:12 | AnneTodd |  Rogz for dogz
Popis:
Nylonové prodlužovací vodítko s výšivkou. K dispozici jsou i obojky a postroje stejných vzorů a barev.

Vodítko má dvě pevné kovové karabiny. V průběhu vodítka jsou našity ještě tři pevné ocelové kroužky sloužící ke zkracování a prodlužování vodítka. S vodítkem lze vytvořit různé délkové varianty propojení. Na vodítko je možné připnout dva psy nebo jednoho na krátko, polodlouze a dlouze. Vodítko např. umožňuje snadné připnutí psa na straně jedné a vytvoření oka k přehození přes rameno na straně druhé.

Velikost M je doporučena pro menší plemena psů - např. jack russel teriér, skotský teriér a dále pak pro menší jedince plemen pudla, jezevčíka, knírače apod.

Rozměry:
Délka nezkráceného vodítka včetně karabiny je 1,6 m. Délka při krátkém přepnutí je 1 m, při polodlouhém 1,3 m. Šíře popruhu je 1,6 cm.

 Zdroj
www.tagisky.cz

Prodluž. vodítko Rogz for Dogz - vel. L

25. srpna 2010 v 16:59 | AnneTodd |  Rogz for dogz
Popis:
Nylonové vodítko s výšivkou. K dispozici jsou i obojky a postroje stejných vzorů a barev.

Vodítko má dvě pevné kovové karabiny. V průběhu vodítka jsou našity ještě tři pevné ocelové kroužky sloužící ke zkracování a prodlužování vodítka. S vodítkem lze vytvořit různé délkové varianty propojení. Na vodítko je možné připnout dva psy nebo jednoho na krátko, polodlouze a dlouze. Vodítko např. umožňuje snadné připnutí psa na straně jedné a vytvoření oka k přehození přes rameno na straně druhé.

Velikost L je doporučena pro střední až větší plemena psů - např. bígl, maďarská vizsla, dalmatin, špringr španěl, boxer, pointr apod.

Rozměry:
Délka nezkráceného vodítka včetně karabiny je 1,6 m. Délka při krátkém přepnutí je 1 m, při polodlouhém 1,3 m. Šíře popruhu je 2 cm.

 Zdroj
www.tagisky.czObojek Red Dingo s nášivkou VELKÝ

25. srpna 2010 v 16:52 | AnneTodd |  Red Dingo
Popis
Nylonový obojek s nášivkou s originální plastovou sponou Bucklebone ve tvaru kosti.

Velikost L je doporučena pro středně velká až velká plemena psů ( např. retrívr, boxer, německý ovčák, rotvajler, dobrman, rhodéský ridgeback )
Pro výběr správné velikosti obojku je vždy potřeba přeměřit obvod krku psa.

 Rozměry
 Určeno pro obvod krku 40 až 60 cm, šíře obojku je 2,5 cm.

Barvy:

 Zdroj
www.tagisky.cz

Obojek Red Dingo s nášivkou STŘEDNÍ

25. srpna 2010 v 16:51 | AnneTodd |  Red Dingo
Popis
Nylonový obojek s nášivkou s originální plastovou sponou Bucklebone ve tvaru kosti.

Velikost M je doporučena pro střední až středně velká plemena psů ( např. jack russel teriér, skotský teriér, bígl, maďarský ohař )
Pro výběr správné velikosti obojku je vždy potřeba přeměřit obvod krku psa.

Rozměry
  Určeno pro obvod krku 30 až 45 cm, šíře obojku je 1,8 cm.

Barvy:

 Zdroj

www.tagisky.cz

Obojek Red Dingo s nášivkou MALÝ

24. srpna 2010 v 19:08 | AnneTodd |  Red Dingo
Popis:
Nylonový obojek s nášivkou s originální plastovou sponou Bucklebone ve tvaru kosti.

Velikost S je doporučena pro malá a trpasličí plemena psů - např. čivava, toy pudl, jorkšírský teriér do cca 2 kg, maltézský pinč, krysařík apod. Pro výběr správné velikosti obojku je vždy potřeba přeměřit obvod krku psa.

Obojek je opravdu velmi malý. Pokud si nejste jisti, je-li vhodný pro Vašeho pejska, kontaktujte nás s dotazem.

Rozměry:
Určeno pro obvod krku 20 až 32 cm, šíře obojku je 1,2 cm.

Barvy:

 Zdroj

Prodluž. vodítko Rogz for Dogz - vel. XL

24. srpna 2010 v 19:00 | AnneTodd |  Rogz for dogz

Popis:
Nylonové vodítko s výšivkou. K dispozici jsou i obojky a postroje stejných vzorů a barev.

Vodítko má dvě pevné kovové karabiny. V průběhu vodítka jsou našity ještě tři pevné ocelové kroužky sloužící ke zkracování a prodlužování vodítka. S vodítkem lze vytvořit různé délkové varianty propojení. Na vodítko je možné připnout dva psy nebo jednoho na krátko, polodlouze a dlouze. Vodítko např. umožňuje snadné připnutí psa na straně jedné a vytvoření oka k přehození přes rameno na straně druhé.

Velikost XL je doporučena pro větší a velká plemena psů - např. retrívr, boxer, německý ovčák, rotvajler, dobrman, rhodéský ridgeback apod.

Rozměry:
Délka nezkráceného vodítka včetně karabiny je 1,6 m. Délka při krátkém přepnutí je 1 m, při polodlouhém 1,3 m. Šíře popruhu je 2,5 cm.

  


 ZdrojObojky a vodítka

24. srpna 2010 v 18:55 | AnneTodd |  Obojky a vodítka

Rogz for dogz ♥


Red Dingo


B&F ♥


Obrázky pejsků

24. srpna 2010 v 12:49 | AnneTodd |  Obrázky pejsků


SlawikDog ☼


DoozieDog ☼


FotoSearch ☼


Obrázky-PC ☼
Husky - Photoshoot (1)

24. srpna 2010 v 10:49 | AnneTodd |  Obrázky-PC